Якщо ваша дружина або чоловік вранці часто виглядають невиспані, ви можете бути одним з мільйонів людей, які хропуть уві сні. Традиційно, дана проблема зачіпає вдвічі більше чоловіків, ніж жінок.
Хропіння виникає, коли ваші верхні дихальні шляхи занадто сильно звужуються, викликаючи турбулентний потік повітря. Це, в свою чергу, змушує навколишні тканини вібрувати, виробляючи шум.

Хропіння - Рішення 1

Хропіння є ознакою того, що простір дійсно звужений. Це відбувається або в носових ходах, або в задній частині горла. Деякі чоловіки хропуть, тому що у них дуже гнучка тканина горла, яка більш схильна до вібрації. Мова також може заважати плавному диханню.

Як тільки джерело хропіння визначено, ви можете зробити відповідні кроки, щоб вирішити цю проблему. До них відносяться не вживання алкоголю перед сном, зміна положення тіла під час сну, усунення причин закладеності носа.

Як полегшити хропіння

Нижче перераховані деякі фактори, які сприяють хропіння. Змінивши деякі свої звички, або вилікувавши захворювання, ви можете значно знизити можливість появи у вас хропіння під час сну. Якщо ж після цього ви не перестанете хропіти, то це вагомий аргумент для звернення до лікаря спеціалізується на лікуванні хропіння.

Алкоголь. – Алкоголь, міорелаксант, може послабити тканини вашого горла під час сну.

Вага тіла. – Надлишкова жирова тканина в шиї і горлі може звузити дихальні шляхи. Зниження ваги може допомогти відкрити дихальні шляхи.

Лікарські засоби. – Ліки, які розслаблюють м’язи, можуть погіршити хропіння. Наприклад, транквілізатори, такі як лоразепам (атіван) і діазепам (валіум), можуть мати бути однією з причин вашого хропіння. Навпаки, антигістамінні препарати можуть фактично полегшити хропіння, зменшуючи закладеність носа.

Закладеність носа. – Слиз звужує носові дихальні шляхи. Перед сном можна зробити туалет носа фізіологічним розчином. Якщо у вас алергія, зменшите кількість пилових кліщів і лупи домашніх тварин в своїй спальні або використовуйте ліки від алергії.

Положення тіла під час сну – Коли ви лежите на спині, м’які тканини верхніх дихальних шляхів можуть звисати і дихання. Сон на боці може сприяти тому, що ви перестанете хропіти уві сні. Ви також можете спробувати підняти тулуб за допомогою додаткової подушки.

Хропіння - Рішення 2

Засоби проти хропіння

Є багато різних засобів, пристосувань які, як стверджує реклама, допомагають позбутися від хропіння, але мало хто з них підкріплені серйозними дослідженнями. Одним з потенційно ефективних варіантів є використання в роті пристрої для запобігання хропіння, яке злегка витягає щелепу (разом з мовою) вперед, щоб відкрити верхні дихальні шляхи.

Якщо ви не знаєте, що робити з хропінням, лікар може порадити вам, а також переконатися, що ваше хропіння не пов’язане з основним порушенням сну, яке часто зустрічається у чоловіків і називається обструктивним апное уві сні. Чим голосніше хропіння, тим більша ймовірність, що він пов’язаний з апное уві сні. Не у всіх чоловіків, які хропуть, буває апное уві сні, але якщо хропіння є частим, гучним або набридливим, то треба принаймні проконсультуватися з лікарем.

Операція при лікуванні хропіння: спочатку спробуйте консервативні способи.

Спробуйте більш консервативні кроки, описані вище, перш ніж розглядати одну з цих хірургічних процедур, щоб позбутися від хропіння. Їх вам підбере лікар на консультації.

  • При лазерній увулопалатопластиці лікар використовує вуглекислотний лазер, щоб вкоротити язичок (звисає ключ з м’яких тканин в задній частині глотки), а також зробити невеликі надрізи на м’якому небі по обидва боки від язичка. У міру того, як заживають ці щербини, навколишнє тканина застигає.
  • Піднебінні імплантати. Ця процедура, також відома як процедура Pillar, включає в себе імплантацію до трьох пластикових стрижнів жорсткості розміром з сірникову паличку в м’яке піднебіння. Палички допомагають запобігти руйнуванню м’якого піднебіння, яке може викликати хропіння.
  • Сомнопластіка, також відома як радіочастотне зменшення об’єму тканини, використовує радіохвилі для нагріву і скорочення м’яких тканин, які вібрують під час хропіння. Виконання займає кілька хвилин і не викликає кровотечі, але може знадобитися повторення для досягнення результатів.

Хорошого сну вам і вашим близьким!